Agip - Praha 4, Na Jelenách

Čerpací stanice roku, Eni Česká republika, s.r.o

PETROLmagazín čerpací stanice měsíce - červenec

Šestinohý pes s vůní italské kávy

Nová čerpací stanice společnosti Eni v Praze na Šeberově si od svého otevření v minulém roce získává stále větší klientelu díky nabídce prémiových paliv a vysoce kvalitnímu mytí v nadstandardně vybavené myčce.

Agip Šeberov 1
Dobrá lokalita je základem úspěchu

Čerpací stanici Agip v ulici Na Jelenách postavila společnost Eni Česká republika. Na strategicky velice výhodném místě. Je totiž situována na výjezdu z Jižního města na dálnici a zároveň zachytává velice silný tranzit od obchvatu kolem Šeberova směrem na sídliště Háje a Petrovice. Přimyká se ke čtyřproudové propojce mezi dvěma kruhovými objezdy a zřejmě tento argument byl zjevně důvodem k zákazu levého odbočení, navíc "podtržený" instalací betonového zátarasu do středu vozovky. Přestože lze tento fakt považovat za výrazný hendikep, pro zákazníky pevně rozhodnuté stanici navštívit nemusí představovat příjezd z protisměru s otočkou na kruhovém objezdu vážný problém či zdržení.
Čerpací stanice je z příjezdové strany dobře viditelná z dálky díky typickému přestřešení a vysokému stožárovému poutači s logem. Motoristu orientovaného na ceny paliv ale překvapí malý cenový pylon umístěný těsně u vjezdu. Bohužel jej z velké části cloní neudržovaná vzrostlá zeleň na sousedním pozemku, a tak je většina informací viditelná teprve až těsně před odbočením k pumpě.

Překvapivě silná klientela

Obyvatelé Jižního města nepatří v Praze k těm movitějším, ale hned od spuštění čerpací stanice poněkud překvapivě větší část klientely tvoří nároční majitelé luxusních vozidel. Podle vedoucího čerpací stanice Viléma Mandlíka se musel naučit obsluhující personál asertivně obsloužit někdy i velmi arogantní zákazníky tak, aby se zase vrátili nakupovat. Hlavním lákadlem nejen pro tento velmi specifický zákaznický segment je zaručená kvalita prémiové nafty a benzinu DieselTECH a SuperTECH, která zároveň tvoří základ nabídky paliv. Ty doplňuje vysokooktanový Natural 98. V blízké budoucnosti se nabídka paliv rozroste i o LPG čekající na formální povolení k provozu a v delším časovém horizontu obohatí nabídku pohonných hmot ještě výdej CNG. Pro dodatečnou montáž výdejního stojanu na CNG je připravena zatím "zadeklovaná" šachta přímo na hlavní výdejní refýži. Mandlík si pochvaluje, že kvalitní paliva táhnou a každý den obsluha registruje nejen nové držitele palivových karet Routex, ale i zákaznických karet Agip you&eni.

Agip Šeberov 3   Agip Šeberov 5

Šestinohý pes s vůní italské kávy 

Exteriér čerpací stanice přitahuje svojí novotou i designem, ve kterém převládá žlutá barva použitá i na fasádě kiosku a mycí linky. Naprosto dokonalá čistota venkovního prostranství a pečlivě udržovaná zeleň svědčí o pečlivé údržbě, i když trávníky sežehlo prudké slunce letošního tropicky suchého léta.
Výdejní plocha pod standardním přestřešením disponuje šesti výdejními místy osazenými třemi oboustrannými výdejními stojany Gilbarco. Výdejní technologie je propojena s moderním plně centralizovaným informačním systémem EuroShop od třebíčské firmy Unicode Systems.
Ve zcela nové prodejně s pečlivě upravenou a striktně doplňovanou nabídkou zboží v regálech zákazníky očekává vstřícná a ochotná obsluha. Na pokladní zónu navazuje barpult minicafé s prostorným posezením. Nabídka rychlého občerstvení se na této čerpací stanici omezuje na ohřev zakoupených baget v mikrovlnné troubě a především na prodej kvalitní kávy, kterou zákazníkům může kavárenským způsobem připravit obsluha v pákovém presovači do skla či porcelánu nebo jako "coffee to go" do papírového kelímku s víčkem. Je zde k dispozici i klasický nápojový automat s širokou nabídkou teplých nápojů. Vše doslova září novotou a čistotou. Překvapením je stupínek za pultem, který při odbavení opticky vyvyšuje obsluhu nad zákazníka, ale pro paní nevysokého vzrůstu za pokladnou zvýšená podlaha naopak poskytuje výhodu dobrého vizuálního přehledu o dění v shopu i na výdejní ploše. Audit zjistil v prodejně jen drobné a snadno odstranitelné nedostatky v uspořádání nabídky v pokladní zóně, kde do výšky nastavené displeje zakrývaly zboží za zády obsluhy. Mystery shopping u obsluhy odhalil rezervy ve zbožíznalectví a schopnosti obsluhy odborně poradit při výběru zboží (oleje), což je ale zároveň nejčastější slabina personálu čerpacích stanic napříč celým trhem.
Jednoznačným tahákem pro zákazníky je nová mycí linka Ceccato, o kterou je od spuštění pumpy do provozu vysoký zájem. Mycí portál je vybaven vysoce účinným vysokotlakým přemytím a pěnovými kartáči, díky kterým se dociluje dlouhodobě vysoké kvality mytí při maximální šetrnosti k povrchu karoserie. Jestliže prioritou zákazníků je právě výborný výsledek mytí, provozovatelé oceňují především vysokou spolehlivost mycího stroje.

Nadstandardní úroveň

Důsledná orientace provozovatelů i personálu na maximální kvalitu se odráží na rostoucí návštěvnosti této benzinové pumpy. Přes hendikep omezené nabídky kategorie gastro, lehce odstranitelné nedostatky v uspořádání nabídky v shopu a rezervy v prodejních dovednostech obsluhy dosáhla čerpací stanice vysokého ratingu v rámci komplexního hloubkového auditu a řadí se do skupiny čerpacích stanic nabízejících zákazníkům nadstandardní úroveň prostředí, produktů a služeb. Po zprovoznění prodeje plynných paliv LPG/CNG má čerpací stanice vysoký potenciál nabídnout motoristům komplexní nabídku pohonných hmot.

Agip Šeberov 4   Agip Šeberov 6


Na slovíčko s vedoucím

Vilém Mandlík (1957) - vedoucí, jednatel nájemce čerpací stanice společnosti Heraman s.r.o.

Agip Šeberov 7
Jak jste vstoupil do oboru čerpacích stanic?

Asi před 12 lety. Mám stavební průmyslovku, kolega je učitel, jsme kamarádi od 10 let a spolu jsme do třiceti hráli hokej, on učil na škole, já jsem měl malou pokrývačskou firmu. Po 10 letech opravování střech přestalo jít, tak jsme se dali dohromady a založili společnost Heraman. Tehdy se objevily inzeráty na pronájem čerpacích stanic. Účastnili jsme se konkurzu u společnosti Shell, ale oni chtěli většinou manželské páry. Nakonec to vyšlo u Tamoilu. Byla to náhoda. Možná pomohlo to, že jsme byli schopni dát poměrně vysokou akontaci 700 tisíc, zatímco ostatní si většinou brali půjčky a ručili vlastním domem. Stali jsme se nájemci čerpací stanice Tamoil v Praze na Vídeňské ulici, kterou později koupil Agip.

Dnes má vaše společnost v nájmu dvě společnosti…
Teď si v podstatě řídíme každý jednu pumpu sám, můj společník má Vídeňskou, já tuto. Pomáháme si, to určitě. Má to své výhody, každý máme jiné priority, takže teď jsme si vzájemně jakoby auditory. V podstatě i trošinku soutěžíme. My jsme oba hráli hokej, tak tu soutěživost v sobě máme.

Jaká je podle vás největší přednost této čerpací stanice?
Zajímavá lokalita. Lidi hodně přitahuje mycí linka. Oproti jiným čerpacím stanicím v okolí je úplně nová, krásná, čistá, voňavá. Rok provozu na ni není vůbec vidět.

Jaké máte s kolegou představy o provozu čerpacích stanic do budoucna?
Mně to přijde, že se propad zastavil a jde to trochu nahoru, věříme tomu.

Pociťujete konkurenci ultralevných pump?
Já ji nevnímám. Mám od 18 let řidičák a nenatankoval bych u jiné pumpy než u značkové. Nedovedu si představit člověka, který si koupí auto a pak tankuje u nějaké bezejmenné pumpy s podivnou pověstí, jen proto, že má o korunu, dvě levněji. Já bych za to auto brečel. To pro auto je, obrazně řešeno, jako kdyby člověk pil z kaluže.


Agip - Praha 4, Na Jelenách

Provozovatel: Eni Česká republika, s.r.o.
Provozní doba: nonstop
Nabídka produktů: Nafta DieselTECH, Natural 95 SuperTECH, Natural 98, LPG před uvedením do provozu, příprava na CNG
Služby: Shop + café, myčka, vysavač, kompresor,
Počet zaměstnanců: 8 (stálých)

Zaujalo nás (přednosti a pozitiva)

Poloha při výjezdu z Jižního města
Nabídka prémiových paliv s garantovanou kvalitou (Pečeť kvality SGS ČR)
Špičkově vybavená mycí linka poskytující vysokou kvalitu mytí
Využití vysoce úsporných LED technologií v exteriéru i interiéru

Skryté rezervy

Dopravní řešení neumožňuje levé odbočení k čerpací stanici
Malý cenový totem (obtížně viditelný ze čtyřproudové silnice a také kvůli vzrostlé zeleni, která je na sousedním pozemku)
Prodejní schopnosti obsluhy (zbožíznalectví obsluhy - oleje, aktivní prodej)
Nabídka LPG (připraveno spuštění provozu) a CNG (příprava pro montáž stojanu na refýži)

PETROLaudit:
PETROLaudit OMV


Petrol Magazín

Aktuální vydání2024/2 Téma číslaKaminová doprava
Aktuální číslo

Přihlašte se k odběru novinek