Gulf Přerov

Čerpací stanice roku, Petroil CZ s.r.o.

Sázka na značkovou kvalitu

Franšíza od nadnárodní petrolejářské společnosti Gulf přinesla provozovateli čerpací stanice  v Přerově Petru Pospíšilovi (1965) kromě nového kabátu v podobě atik a totemu i možnost nabídnout vysoce kvalitní prémiová paliva. Jejich prodeje převýšily obraty standardní nafty a benzinu.

Gulf Přerov 6

Kdy jste zprovoznili čerpací stanici?
Pumpu jsme otevřeli v listopadu roku 1994. K tomu patří také servis s myčkou nákladních aut a plnicí stanice na LPG.

Co bylo důvodem, že jste se rozhodl přijmout značkovou franšízu?
Chtěli jsme nabízet prémiová paliva. Jedním z důvodů byla v té době pro nás problematická dostupnost aditiv. Mohli jsme se rozhodnout, že budeme prodávat bionaftu a všechny levnější produkty, nebo jít opačným směrem a prodávat prémiová paliva. Gulf byl jednou z možností. Přibližně před třemi lety jsme se poprvé kontaktovali. Tehdy spolupráce začala.

Gulf Přerov 2

Jak byste dnes zhodnotil rozhodnutí vsadit na značku?
Jednou z podmínek bylo převlečení naší čerpací stanice do barev Gulfu. Protože pumpa byla v té době již 15 let v provozu, po modernizaci doslova volala. A nyní vypadá zase nově a pěkně. Ale hlavním důvodem bylo něco jiného. Franšíza s Gulfem totiž funguje jinak než s jinými značkami u nás na trhu. Podmínky Gulfu byly pro nás daleko zajímavější a na rozdíl od ostatních společností nás zásadně nesvazují. Musíme samozřejmě dodržovat standardy, ale to je i v našem zájmu.

V čem spočívá výhoda franšízy od Gulfu, respektive v čem byly pro vás ostatní nabídky svazující?
Franšíza Gulfu se týká výhradně prodeje paliv, která musí především splňovat vysokou kvalitu. Prodeje v shopu, LPG a nebo jak provozujeme myčku, to Gulf nezajímá.

Gulf Přerov 3   Gulf Přerov 4

Přesto i shop a obsluha čerpací stanice dělá u zákazníka poměrně hodně?
Je to hlavně o tom, že pokud vidíte značkovou stanici - v našem případě je to Gulf - čekáte, že musí dodržovat určitý standard. Tím se lze odlišit od bezejmenných, neznačkových.

Jak zareagovali zákazníci na to, že jste převlékli čerpací stanici do barev Gulfu?
Reakce byly různé. Někteří znali Gulf z historie, ale byla tu spousta lidí, kteří o Gulfu nikdy neslyšeli. Myslím, že zákazníci přibyli, ale nejedná se o násobky. Spíše se klientela vytřídila. Ubyli ti, kteří tankují za 100 nebo 200 korun a přibylo těch, kteří jdou po kvalitě a tankují plnou nádrž aditivovaného paliva.

Jaký je váš aktuální sortiment paliv?
Pod značkou Gulf prodáváme Natural 95, Natural 95 aditivovaný, který se prodává pod označením Extreme. A to samé máme v naftě. Nabízíme obyčejnou a aditivovanou opět s obchodním názvem Extreme. Mimo nabídku paliv Gulf nabízíme ještě LPG.

Jaký je o prémiová aditivovaná paliva zájem?
Dnes prodáváme více aditivovaných paliv než běžných i přesto, že jsou dražší.

Gulf Přerov 5

Vaší hlavní klientelou jsou ti, kteří vsadili na kvalitu…
Ukázalo se, že zákazníci vyžadující aditivovaná paliva jsou ochotni za kvalitu zaplatit i příslušnou cenu. Kromě paliva tady mohou utratit za myčku, nějaký obnos nechají také v shopu a většinou se zdrží déle než ti, co natankují to nejlevnější palivo a je jim celkem jedno, jestli na to jejich auto jede nebo nejede.

Kdy přišel bod zlomu a prodeje aditivovaných paliv přesáhly prodej běžné nafty a benzinu?
Ono se to nijak nelámalo, aditivovaná paliva se dobře prodávala už od začátku i proto, že jsme je cenově zvýhodnili. Pokud si člověk dokáže změřit spotřebu a poslouchá motor, pak brzy zjistí, že třeba i koruna rozdílu se mu určitě vrátí.

Máte kmenové zákazníky tankující na staniční karty?
Již dlouho máme své fakturační zákazníky, ale postupně také přecházíme na věrnostní systém Gulfu. V něm tankujete, sbíráte body a pak můžete nakupovat prakticky cokoli. Letos na podzim by navíc Gulf chtěl uvést na trh značkové palivové karty.

Kolik tady máte zaměstnanců a jak obsluhu motivujete?
Včetně mě šest, jsou to samí muži a v tomto ohledu jsme trochu rarita. Jsme jedna z mála benzinek, kde najdete původní zaměstnance, což znamená, že tu lidé pracují 18 let. Jsme kamarádi, i když hranice kamarádství v zaměstnání musí samozřejmě být. Bez toho by to nešlo.

Jaké máte plány do budoucna?
Rozšiřovat se už moc nechceme. Spíše všechno zjednodušovat a zlepšit, aby to zákazníky zaujalo a přitáhlo. Nějaká veliká expanze z naší strany nehrozí, v dnešní době je velká konkurence. Výtoče obecně klesají, a tak se spíše zaměřujeme na další prodej a servis, stravování. A přitom všem stále musíme držet kvalitu Gulf.


Gulf Přerov 1

Gulf Přerov

Provozovatel: Petroil CZ s.r.o.
Provozní doba: nonstop
Nabídka produktů: Motorová nafta, Natural 95, Extreme 95, Diesel Extreme
Služby: Shop + gastro, kompresor + vysavač. LPG, v areálu Autoservis, myčka kamionů
Počet zaměstnanců: 6 včetně vedoucího

PETROLaudit:

F1 Petrolaudit

Petrol Magazín

Aktuální vydání2024/01 Téma číslaDistribuce pohonných hmot
Aktuální číslo

Přihlašte se k odběru novinek