LUKOIL Horní Počernice

Čerpací stanice roku, LUKOIL Czech Republic s. r. o.

PETROLmagazín čerpací stanice měsíce - květen

Levné nákupy v prémiovém prostředí

Udržet nadstandardní úroveň a kvalitu na velmi exponované dálniční čerpací stanici včetně veliké odpočívky klade na profesionalitu a každodenní péči personálu maximální nároky.

Lukoil 1
Příjemná odpočívka

Rozměrný totem čerpací stanice LUKOIL tyčící se do výše nepřehlédnutelně láká k zastavení všechny řidiče přijíždějící od Mladé Boleslavi do Prahy. Typickou dálniční stanici na odpočívce u přivaděče z rychlostní komunikace na katastru Horních Počernic vybudovala před lety společnost Conoco Phillips pod značkou JET s členitým shopem v ojedinělém stylu Jiffy. Po převzetí celé české sítě pump JET nynějším majitelem a provozovatelem - společností LUKOIL - prošel exteriér čerpací stanice rebrandingem do současného červenobílého standardu a loni došlo i na modernizaci prodejny.
Čerpací stanice nabízí pod rozměrným přestřešením na 8 řadových stáních prostřednictvím 4 multiproduktových stojanů Wayne Dresser tři druhy klasických pohonných hmot - vedle Naturalu 95 a Nafty ještě vysokooktanový Natural 98. Nechybí zde možnost tankovat LPG u solitérního stojanu umístěného v typickém přístřešku na odlehlé straně příjezdu před hlavní výdejní plochou. K výdejní refýži pro kamiony byl dosazen kompaktní nadzemní zásobník se stojanem pro výdej adBlue. Původní řídicí a informační systém Radiant zatím neumožňuje integrovat jednotlivé bezhotovostní platební systémy do jediného terminálu a tak tři terminály na každé pokladně a pro obsluhu činí jejich odbavení náročnějším. Dalším bodem k zamyšlení pro provozovatele je absence poměrně často poptávaného stolu pro přebalování kojenců a popřípadě i sprchy pro řidiče kamionů, pro které by se v prostoru WC pro invalidy jistě našlo místo pro jejich dodatečnou instalaci. Zákazníci pak nebudou nucení přejíždět ke konkurenci na druhé straně dálnice.
Venkovní prostory čerpací stanice v rozsahu celé odpočívky pozitivně dotváří pečlivě udržovaná zeleň vkusně doplněná plochami kačírku a díky nadstandardnímu počtu odpadkových košů se zde daří udržet nadstandardní pořádek. Každodenní ranní úklid ale hatí bezohlední kuřáci odhazováním nedopalků do záhonů. Řešením by mohlo být v inkriminovaných místech osazení popelníků s pískem na horní stranu košů. Venkovní posezení před shopem pod slunečníkem sestavené ze stabilních laviček a stolů s betonovými stojinami je umístěno na poměrně úzkém chodníkovém poloostrůvku a po stranách posezení není odděleno od provozu na vozovkách a parkovišti. Řešením by bylo vytvořit klasickou zahrádku, která by zákazníkům přinesla potřebný pocit pohody a vyšší úroveň bezpečí. Přes uvedené drobné nedostatky čerpací stanice na přijíždějící zákazníky zákonitě musí působit velmi pozitivně především svojí nadstandardní čistotou a upraveností.

Lukoil 9
Mimořádně efektivní modernizace

Po vstupu do shopu zákazníka přivítá prostorná a světlá prodejna s ideálně vyřešenou dispozicí poskytující maximální přehled a pohodlí nakupujících. Původní prodejna byla podstatně rozšířena, pokladní zóna byla přemístěna do zadního šikmého traktu vedle nově zřízeného gastroprovozu. Tři pokladní přepážky hravě zvládnou extrémní návaly zákazníků, které každé úterý přiláká akční sleva na pohonné hmoty. Levá část prodejního prostoru s walk-in chladicími boxy, přístěnnými regály a třemi středovými gondolami zůstala v původní podobě. Díky uvolnění prostoru před čely gondol vynikne nyní naplno akční nabídka impulsního charakteru. V levé části prodejny se nachází nově zaváděný koncept občerstvení Panos (původem belgická značka firmy LaLorraine) s nabídkou teplých polévek, čerstvě připravovaných sendvičů, baget a sladkého pečiva. Nabídka je vystavená za velkým proskleným pultem a některé pokrmy jako například sendviče a bagety se připravují přímo před očima zákazníka. Nejen pro konzumaci jídel, ale i pro schůzky mají zákazníci k dispozici dostatečně dimenzované a příjemné posezení.
Ve společnosti LUKOIL jednoznačně vsadili na základní zákaznický tahák čerpacích stanic - prodej vysoce kvalitní kávy. Pro segment zákazníků upřednostňujících kávu do kelímku je v centru prodejny na místě dřívějšího pokladního "ostrova" oboustranný pult se samoobslužným nápojovým servisem osazeným dvěma špičkovými automaty Sielaff. Na kulturu pití kávy náročnější zákazníky nepochybně uspokojí možnost přípravy kávy obsluhou v klasickém pákovém presovači. Zákazníci, kteří si kávu zakoupí v červeném charitativním kelímku, přispějí na dobrou věc. Společnost LUKOIL totiž v rámci charitativního projektu podporuje děti a mladé lidi, kteří ztratili jednoho nebo oba rodiče v důsledku dopravní nehody.

Lukoil 3   Lukoil 2

Úspěch postavený na profesionalitě

Udržet vysoký standard čistoty na takto exponované a veliké čerpací stanici klade denně na personál enormní nároky. Během naší návštěvy se personál věnoval primárně zákazníkům a ve volných chvílích nelelkoval, ale průběžně doplňoval zboží do regálů a nebo prováděl dílčí úklid.
Díky vstřícnému a profesionálnímu přístupu všech členů obsluhy se na čerpací stanici (i přes její velké rozměry) rozprostírá příjemná atmosféra, kterou zákazníci vnímají a následně jsou motivování k opakování svých návštěv, kdykoliv jedou kolem. Není proto vůbec divu, že do nově rekonstruované čerpací stanice zajíždí čím dál více zákazníků za nákupy pohonných hmot a zboží či občerstvení a za odpočinkem před vjezdem do hustého pražského provozu. A důvodem nejsou jen stabilně nízké ceny pohonných hmot a zboží. Čerpací stanice LUKOIL v Horních Počernicích je případem (pro některé marketéry paradoxní) strategie diskontního prodeje v prémiovém prostředí.

Lukoil 7   Lukoil 8


Na slovíčko s vedoucím
Lukoil 6

Miloslava Šafránková (1956), vedoucí čerpací stanice


Kdy jste vstoupila do oboru prodeje pohonných hmot a provozování čerpacích stanic?
Začínala jsem jako nájemce v roce 1995 na čerpací stanici DEA v Praze na Švehlové ulici, později německou společnost koupil Shell. V roce 2003 jsem převzala tuto pumpu do nájmu ještě v době, kdy patřila do sítě JET. S přechodem na zaměstnanecký systém jsem se zde stala vedoucí čerpací stanice. Pak došlo k prodeji celé sítě společnosti LUKOIL, která zde loni přistoupila k rozsáhlé modernizaci naší prodejny.

Kolik tady pracuje zaměstnanců?
Máme 14 zaměstnanců, 8 mužů a 6 žen. Všichni zaměstnanci jsou stálí. Brigádníky vůbec nepřijímáme.

Přilákal nový shop po rekonstrukci více zákazníků?
Určitě, je to zde prostornější a hlavně přibylo občerstvení Panos, zákazníci to chválí a rychle si je oblíbili.

LUKOIL kontinuálně láká zákazníky hned na několik paralelních akčních nabídek. Má vaše čerpací stanice možnost pořádat lokální marketingové akce?
Ne, je to dáno tím, že čerpací stanice jsou zatím provozovány na bázi zaměstnanců společnosti. A není to vůbec potřeba, protože akce jsou z centrály připraveny velmi dobře včetně reklam a mají u zákazníků úspěch.


LUKOIL Horní Počernice

Provozovatel: LUKOIL Czech Republic s. r. o.
Provozní doba: nonstop
Nabídka produktů: Motorová nafta, Natural 95, Natural 98, LPG
Služby: Shop + gastro, kompresor. výdej AdBlue
Počet zaměstnanců/stálých: 13 (z toho 13 stálých) vč. vedoucí

Zaujalo nás (přednosti a pozitiva)
- Moderně a efektivně provedená modernizace prodejny
- Venkovní prostory - péče o čistotu, dostatek odpadkových košů a parkové úpravy zeleně
- Nadstandardní úroveň péče o shop - průběžné doplňování zboží v regálech, úklid
- Nabídka fastfoodu složená z teplých jídel, čerstvého pečiva a baget a sendvičů řetězce Panos
- Koncept prodeje kávy včetně programu charitativní podpory

Skryté rezervy
- Přes nadstandardní počet odpadkových košů v kačírku kolem totemu nedopalky
- Prostor venkovního posezení není oddělen fyzicky od provozu na vozovkách
- V pokladním místě nadbytek terminálů pro akceptaci karet různých providerů bezhotovostních
karet
- Svazek kabelů natažený středem čerpací stanice ke kameře u stáčení
- Přebalovací pult a sprcha nejsou k dispozici i přes poptávku zákazníků


PETROLaudit:

PETROLaudit OMV


Petrol Magazín

Aktuální vydání2024/2 Téma číslaKaminová doprava
Aktuální číslo

Přihlašte se k odběru novinek