Truckpark Eurowag Ústí nad Labem

Čerpací stanice roku, W.A.G. payment solutions, a.s.

Truckpark Eurowag Ústí nad Labem

Tato specializovaná čerpací stanice pro nákladní vozidla (dále jen Truckpark) se nachází u silnice I/30, cca 500m od sjezdu z D8 v extravilánu Ústí nad Labem, v části Všebořice. Původní ČS byla postavena v roce 1995 a provozována spol. KJB Komplex. Společnost W.A.G. koupila ČS na podzim roku 2011. Z původního stavu byla zachována pouze konstrukce střechy nad výdejní plochou a půdorys prodejny a způsob příjezdu a odjezdu. Záměrem rozsáhlé rekonstrukce stanice bylo zajištění kapacitní obsluhy nákladních vozidel a vytvoření důstojného zázemí pro řidiče. Rekonstrukce byla dokončena na 02/2013. Na stanici je zajištěn pro nákladní dopravu specifický sortiment paliv a to Motorové nafty, SMN 30, B100 a AdBlue.

Truckpark je otevřen ve všední dny od 5:00-22:00 (obslužná čerpací stanice), mimo tuto dobu je prodej PHM zajištěn tankautomatem. V prodejně je sociální zázemí pro řidiče, včetně sprchy. K dispozici jsou dvě krátkodobá parkovací místa pro kamiony a 3 pro osobní vozy. K odpočinku řidičů slouží vnitřní i venkovní posezení s příjemnými sadovými úpravami. Vše je citlivě navrženo a velmi kvalitně provedeno. 


Provozovatel.

W.A.G. payment solutions, a.s.

Kdy, proč, a popřípadě za jakých okolností jste vstoupili do oboru provozování čerpacích stanic?

Vzhledem k hlavním aktivitám společnosti (vydávání palivových karet pro dopravní společnosti), vyvstala v určité době potřeba výstavby specializovaných čerpacích stanic pro kamiony. Vznikl tak první Truckpark v Modleticích u Prahy na 11km dálnice D1. Truckpark v Ústí nad Labem při dálnici D8 je další realizací této koncepce čerpacích stanic na území ČR.

Jakou máte provozní dobu, kolik máte zaměstnanců, kolik z nich je mužů a žen a jaký je podíl stálých zaměstnanců?

Prodej PHM - nonstop

Prodej suchého zboží: PO-PÁ 5:00-22:00

4 stálí zaměstnanci (1 muž a 3 ženy)

Co je předností Vaší čerpací stanice, co Vám dělá největší radost?

Základní odlišností Truckparku Eurowag je jeho specializace a tedy možnost přizpůsobit se specifickým potřebám řidičů nákladních vozidel, jako například: oboustranné plnění nádrží, AdBlue ze stojanů, dostatek prostoru na manévrování, sprchy, venkovní posezení a řada dalších detailů. Podstatné pak je, že řidič kamionu je u nás v hlavní roli a není - jako na jiných stanicích- na obtíž. Zážitek z tankování je skutečně příjemnou zastávkou na cestách. Radost nám dělá především tým obsluhy, který se nám podařilo sestavit hned napoprvé, a to na jedničku. Víme tak, že kontakt se zákazníkem bude vždy s úsměvem a osobitý, což je pro naplnění naší vize příjemného zážitku z tankování to nejdůležitější.  

Jaké problémy Vám přináší provoz Vaší čerpací stanice a jak se s nimi vypořádáváte?

Především časté přejezdy obrubníků a tak zvýšené náklady na opravy. Za druhé chování některých zákazníků, které je za akceptovatelnou hranicí. Problémy řešíme trpělivou komunikací a soustavnými opravami. Když jsme stanici stavěli, věděli jsme, že tyto problémy k provozu takového zařízení patří, nebyli jsme proto nijak zaskočeni.  

Co si slibujete od účasti Vaší čerpací stanice v soutěži PETROLawards Čerpací stanice roku?

Především ocenění práce všech lidí, kteří se na výstavě Truckparku Eurowag podíleli a dále obsluze stanice, která jí vdechla život.


PETROLaudit:

F1 PetrolauditWAG 1

WAG 2

WAG 3

WAG 4

WAG 5

 

Petrol Magazín

Aktuální vydání2024/2 Téma číslaKaminová doprava
Aktuální číslo

Přihlašte se k odběru novinek