Čerpací stanice Shell, Karlovy Vary

Čerpací stanice roku, E.O.C. s.r.o.

Prémiová paliva i káva

Nová čerpací stanic v Karlových Varech na staré jáchymovské výpadovce si rychle získává zákazníky díky mladému, příjemnému a vstřícnému kolektivu, prémiovým palivům i dobré kávě u nás neobvyklé značky Cup & Cino.

Shell Karlovy Vary 2

Kvalita paliv i kávy táhne

V Karlových Varech v průmyslové zóně při staré výpadovce směrem na Jáchymov nedávno otevřela pod barvami Shell společnost E.O.C. novou čerpací stanici. Základem úspěchu je dobrá lokalita. Stanice stojí tak trochu mimo hlavní tahy městem, kam se soustředili hlavní konkurenti, a tím pádem není pod přímým konkurenčním tlakem. Navíc je při výjezdu z města do spádových oblastí, a tak si rychle po otevření vytvořila stále rostoucí okruh stálých zákazníků.
Ráno jedou do práce, staví se na kávu, na snídani, dají si k tomu croissant, sednou si… kdo nepospíchá s "coffee to go" v ruce rychle zpátky do auta, může si kávu v klidu vychutnat z porcelánu či skla. U nás neznámá značka kávy Cup & Cino, kterou sem dováží z Německa, se stala jedním z hlavních taháků pro zákazníky. Její kvalita, vůně a chuť sem každého táhne k opakovaným nákupům.
Provozovatelé se ale nespoléhají jen na zákazníky, kteří mají novou pumpu při cestě do práce a zpět, ale s úspěchem se daří oslovit okolní firmy s nabídkou pravidelného tankování na staniční karty. A fakturačních zákazníků utěšeně přibývá...
Lidé vidí novou pěknou a značkovou čerpací stanici, s důvěrou se zajímají o novinky a svojí poptávkou poskytují provozovatelům důležitý základ pro případné korekce startovací nabídky. Často se ptají na ethanol E85 a poptávka po tomto palivu je dokonce tak silná, že majitel stanice zahájil jednání na Shellu o možnostech jeho zavedení. Překvapením je nepředpokládaný zájem o V Power Racing, zatímco prodeje klasického V Poweru nesplňují původní očekávání. V tomto případě je zavezení prémiového paliva otázkou několika dní.

Shell Karlovy Vary 4

Útulný kiosek s potenciálem ke zlepšení

Velikost čerpací stanice odpovídá potřebám lokálního trhu. Tankovací kapacita bohatě stačí na odbavení celkem čtyř tankujících vozidel najednou u dvou refýží s oboustrannými výdejními multiproduktovými stojany. Také kiosek na první pohled zvenčí není nikterak obrovitý, o to více překvapí dostatečně prostorným shopem, veřejnými záchody i rozměrným zázemím. Nechybí zde ani malé občerstvení s kavárenským posezením nejen uvnitř, ale i na prostorné venkovní zahrádce.
Jednoznačný potenciál ke zlepšení obratu čerpací stanice leží v nevýhodném uspořádání regálových gondol a uspořádání prezentace nabídky zboží. Vzhledem ke snaze o plné regály tento fakt zákazníci nevnímají negativně, ale z hlediska efektivity prodeje je zboží v regálech rozmístěno nevýhodně. Ani tento handicap není příliš zásadním problémem, neboť ho lze vhodnou formou podpory v podobě vzdělávání či koučingu obsluhy a managementu stanice rychle proměnit ve výhodu.

Shell Karlovy Vary 5

Mladý kolektiv devizou do budoucna

Další devizou čerpací stanice je její poměrně velmi mladý, vstřícný a usměvavý personál čítající 4 děvčata a 3 hochy. Věkový průměr pod 30 let! Vedoucí se je podařilo dát dohromady výhradně z nabídky Pracovního úřadu. Jejich aktivita a pozitivní nálada nepochybně pramení ze znovunabyté životní jistoty. Podle vedoucí jsou si velmi dobře vědomi, jak bylo těžké pracovní místo najít, a je vidět, že si práce váží. Nižší úroveň profesionality nahrazují ochotou a dobrou náladou, ale vzhledem k tomu, že obecně se mladí rychle učí, lze menší odbornost brát jako potenciál pro jejich profesní růst, který lze vhodnou formou vzdělávání jen urychlit a zlepšit tak prodejní výkon čerpací stanice.
Provoz čerpací stanice je zatím nonstop. Noční směny se snaží vedoucí organizovat tak, aby na stanici byla vždy děvčata po dvou a chlapi slouží noční sami. Je zde sice okénko pro noční odbavení, ale i v noci chtějí zákazníci nakupovat zboží v shopu, tak jej zatím nevyužívají.

Shell Karlovy Vary 6   Shell Karlovy Vary 7


Kompletní osazení LED svítidly

Shell Karlovy Vary 3

Kompletní LED osvětlení pro čerpací stanici Shell Karlovy Vary dodala společnost Neo-Neon CZ, s.r.o. Otázka efektivnosti investice do náhrady veškerých svítidel čerpací stanice za úsporné LED osvětlení byla zodpovězena už v cenové nabídce, která standardně obsahuje kalkulaci úspory za elektrickou energii a výpočet návratnosti dodání a instalace moderních LED svítidel. Na čerpací stanici byla osazena veškerá svítidla s LED zdroji - podhledová externí nad stojany, stropní panely a reflektory v prodejně, všechna svítidla v zázemí a venkovní svítidla na parkovací a příjezdových plochách. Návratnost investice do LED osvětlení na tuto čerpací stanici vyšla do dvou let.


NA SLOVÍČKO S VEDOUCÍM

Shell Karlovy Vary vedoucí

Helena Frydrýnová (1959)

Jak jste se dostala do světa čerpacích stanic?
Můj tatínek kdysi dávno byl čerpadlářem a já si tak na čerpací stanici jako dítě hrála. A pak se svým mužem jsme se na čerpací stanici seznámili a často setkávali. Nikdy jsem ale neměla ambice se dostat k této práci. Předtím jsem pracovala v hotelu Thermal jako asistentka ředitele stravovacího provozu, bohužel došlo k reorganizaci a moje funkce byla zrušena.
Bydlím v Ostrově a viděla jsem, že se tam staví čerpací stanice. Sháněla jsem zaměstnání a tím, že jsem jezdila kolem čerpací stanice, která se tam budovala, sehnala jsem kontakt na provozovatele. Šlo o firmu E.O.C, napsala jsem jim, že opouštím místo v Thermalu a poslala životopis. Odpověděli mi, že už mají personál vybraný, nicméně že se jim životopis líbí a že by se mnou mohli počítat, kdyby se něco uvolnilo... Tak jsem hledala dál.
A najednou telefon s nabídkou, že pokud bych chtěla, mohu nastoupit na pozici obsluhy s tím, že mají v plánu otevřít další pumpu v Karlových Varech, kde se mnou počítají. V Ostrově jsem se zaučovala, pronikala postupně do provozu, obchodu, administrativy. Byla to však jen špičička toho, co to opravdu všechno obnáší, takže jsem tady s tím dlouho bojovala. Na druhou stranu je to hlavně práce s lidmi, v Thermalu jsem měla pod sebou celý stravovací úsek čítající osmdesát lidí plus učňovská střediska. Říkala jsem si, když už jsem se dala na vojnu, tak to přece nevzdám. A teď jsem ráda, už jsem spokojená.

Zbude vám čas sama na sebe?
Já jsem byla zvyklá hodně sportovat, tenis, lyže, kolo. Měla jsem třeba představu, že toto léto budu hrát tenis, ale nakonec jsem nebyla ani jednou. Bylo toho hodně a moc času mi na koníčky nezbývalo. Myslím si, že příští rok to bude lepší. Určitě koníčky nechci oželet, sport mi chybí.

Myslíte si, že je dobře, že je pumpa v barvách Shellu?
Shell má ve světě takové jméno, že je to to nejlepší, co mohli majitelé čerpací stanice udělat - provozovat ji v těchto barvách. Jednak jsou zde samozřejmě kvalitní paliva a navíc když jsme jezdili na hory do Alp, vždy jsme se na Shellkách stavěli a pokaždé se nám tam líbilo.


ČERPACÍ STANICE SHELL, KARLOVY VARY

Shell Karlovy Vary 1

 • Provozovatel: E.O.C. s.r.o.
 • Provozní doba: nonstop
 • Nabídka produktů: Shell FuelSave 95, Shell FuelSave Diesel, Shell V Power 95, Shell V Power Diesel
 • Služby: Shop, kompresor a vysavač
 • Počet zaměstnanců ČS: 7 (4 ženy, 3 muži)

Zaujalo nás (přednosti a pozitiva)

 • Vstřícná a usměvavá obsluha
 • Kávový servis založený na netradičním dodavateli kávy
 • Veškerá svítidla na bázi vysoce úsporných LED technologií

Skryté rezervy

 • Dispozice shopu - rozestavení regálových gondol
 • Prezentace nabídky zboží (prolínání kategorií)
 • Umístění kategorií v prodejním prostoru

Kvalitativní úroveň čerpací stanice:

 • Nadstandard

Kapka 4

Petrol Magazín

Aktuální vydání2023/05 Téma číslaNeruská ropa
Aktuální číslo

Přihlašte se k odběru novinek