Výměna stávajícího osvětlení za LED „zdarma“

Projekt roku – Čerpací stanice, Myčky, Shop a Gastro, Neo-Neon CZ s.r.o.

Výměna stávajícího osvětlení za LED "zdarma"

Investici do kompletní výměny osvětlení za LED na čerpací stanici umožňuje jeho dodavatel - společnost Neo-Neon - profinancovat z uspořené elektrické energie.

LED osve
Realizace s umístěním IP Panelů 60x60 cm

Revoluční investiční "LED balíčky"

Komplexní výměna stávajících zářivek, výbojek, žárovek, neonových trubic na čerpací stanici ze moderní LED zdroje je pro čerpací stanice poměrně velmi nákladnou záležitostí. Výše investice je pro provozovatele stanice limitující při rozhodování, zda přikročit k její realizaci. Vzhledem k vysoké úspoře energie se ale prostředky vynaložené na výměnu rychle vracejí.
Díky zkušenostem z realizovaných projektů přichází společnost s nabídkou kompletní výměny stávajícího osvětlení za moderní LED svítidla, s možností financování na splátky bez navýšení ve formě dvou investičních balíčků speciálně určených  pro provozovatele čerpacích stanic:

1. Výměna osvětlení shopu a výdejní plochy (investice za 50 000 Kč bez DPH)
2. Výměna osvětlení shopu, výdejní plochy a veřejného osvětlení (investice za 80 000 Kč bez DPH)

Zájemcům o substituci stávajících zdrojů za LED osvětlení stačí jen kontaktovat společnost Neo-Neon, která zdarma zpracuje návrh výměny osvětlení na klíč přímo pro předmětnou čerpací stanici.

Svítidla osvědčené kvality

Společnost Neo-Neon CZ prostřednictvím svých výrobků nabízí řešení úspory energií v oblastech: veřejného, průmyslového, interiérového, dekorativního osvětlení a světelných zdrojů. S výměnou stávajícího osvětlení za LED osvětlení Neo-Neon CZ je spokojeno mnoho provozovatelů čerpacích stanic, kde se řešilo osvětlení shopu, výdejní plochy a veřejného osvětlení. Důležitá je pro exponované provozy čerpacích stanic zejména vysoká kvalita, provozní spolehlivost a odolnost jednotlivých svítidel. Nezanedbatelnou výhodou je i dodávka přímo od zástupce výrobce bez dalších zprostředkovatelů. Tyto atributy bezezbytku splňují produkty, jež jsou nabízeny v obou investičních balíčcích.

Osvětlení prodejny - LED stropní I-panely

Jedná se o plnohodnotnou náhradu zářivkových rastrů pro čtyři 600mm zářivky (reálný odběr 110 W). Výhodou tohoto svítidla, dodávaného v rozměrech 60x60 cm s reálným odběrem 45 W, je univerzálnost použití a především dokonalé rozptýlení světelného toku v celé ploše svítidla (i přes velice subtilní výšku panelu cca 15 mm nejsou vidět jednotlivé LED diody). Svítidlo je možné použít nejen jako zápustné stropní svítidlo do kazetového podhledu, ale lze jej zavěsit také na lanka volně do prostoru (s možností nastavení délky závěsu) jako designové svítidlo. Návratnost investice LED panelu 60x60 cm při svícení 365 dní v roce 24 hodin denně je 10 měsíců.

LED osvětlení 2

Osvětlení výdejní plochy - svítidlo Neo-Neon Z90001

Starší čerpací stanice mají světelné systémy osazené nejčastěji sodíkovými výbojkami o příkonu 150 - 400 W (reálně tedy 200 až 550 W), které jsou nahrazována svítidly pro osvětlení výdejních ploch - LED průmyslové osvětlení typu Z90001 s příkonem do 145 W. Kromě úspory nákladů na energii a údržbu velmi často umožňují také snížení celkového počtu světelných bodů. Návratnost investice svítidla Z90001 při svícení 365 dní v roce 12 hodin denně je 15 měsíců.

LED osvětlení 3

Osvětlení parkovišť a přilehlých ploch - Veřejné osvětlení TJ2018

Pro parkovací plochy a areál čerpací stanice jsou velmi vhodná LED svítidla ze segmentu produktů pro veřejné osvětlení. Nejčastěji používaným svítidlem je typ Neo-Neon TJ2018 s reálným odběrem 36 W. V současnosti užívaná a v mnoha případech i více než 30 let stará svítidla veřejného osvětlení s nominálním příkonem 70 - 400 W (reálný příkon může být až o 30 % vyšší podle stáří svítidla, zdroje a použité technologie) je možné nahradit energeticky úspornějšími svítidly o příkonu 36 - 150 W s moderním designem a lepšími světelně technickými vlastnostmi. Kromě úspory energie je dalším parametrem snižujícím celkové náklady jeho téměř bezúdržbový provoz.

LED osvětlení 3

Vyšší atraktivita, bezpečnost i prodeje

Moderní a vysoce kvalitní osvětlení přinese čerpací stanici svěží vzhled a díky ostřejšímu a intenzivnějšímu osvětlení i vyšší atraktivitu, která se může odrazit nejen ve vyšší bezpečnosti, ale i ve vyšších prodejích. Na nové LED osvětlení poskytuje Neo-Neon záruku 36 měsíců. V době, kdy jsou provozovatelé ve vypjatém konkurenčním boji vděčni za každou korunu úspory provozních nákladů, mohou při využití revolučního investičního balíčku modernizovat svoji čerpací stanici, a přitom nezaplatí nic navíc. Po dobu splácení odpadnou dřívější časté výměny nefunkčních svítidel a po ukončení investičního programu lze očekávat úsporu až 80 % nákladů na elektrickou energii za svícení.


HLAVNÍ VÝHODY LED OSVĚTLENÍ

- Nízká spotřeba elektrické energie - umožňuje až 80% úspory nákladů na el. energii.
- Dlouhá životnost - pohybuje se mezi 20 000 - 50 000 hodinami, životnost běžné žárovky je 1000 hodin, halogenové 4000 hodin, zářivky 10 000 hodin.
- Časté zapínání a vypínání - LED osvětlení nevadí časté zapínání a vypínání a zároveň má plný světelný výkon ihned po zapnutí.
- Nízká provozní teplota.
- Odolnost vůči nárazům.


NEO-NEON CZ

Společnost Neo-Neon jako jeden z největších výrobců LED světelné techniky na světě rozšířila své působiště i v České republice, kde v roce 2012 otevřela nový reprezentativní showroom v Chrášťanech u Prahy vybavený unikátní fotometrickou laboratoří. Na jednom místě se zde nabízí široké portfolio kvalitních produktů LED osvětlení přímo z produkce Neo-Neon, včetně kompletního technického poradenství pro projektanty, architekty, přímé zákazníky a obchodní partnery. Nabídka zahrnuje především plnohodnotné náhrady klasických typů žárovek, zářivek, další osvětlení interiérů i exteriérů, průmyslové či halové osvětlení a vysoce sofistikované veřejné osvětlení pro obce a města.

Petrol Magazín

Aktuální vydání2023/06 Téma číslaBenzín E 10
Aktuální číslo

Přihlašte se k odběru novinek