Free1 GAS, Kraslice

Čerpací stanice roku, TOP TANK s.r.o.

Free1 Gas, Kraslice

Čerpací stanice ve stylu seriálu Formule 1 poskytuje na hraničním přechodu Kraslice-Klingental nadstandardní kvalitu produktů, zboží i služeb orientovanou na většinovou (a obecně poměrně náročnou) německou klientelu.

Kraslice F1_1

Příkladně provedená rekonstrukce

Před koncem minulého roku společnost Top Tank otevřením mycího centra završila komplexní rekonstrukci čerpací stanice Free1 GAS na hraničním přechodu Kraslice - Klingental. F1 GAS je síť v současnosti 25 čerpacích stanic na česko-německých hranicích v západních a severních Čechách. Těsně u bývalé celnice stojí původní stanice F1 vystavěná již v roce 2005. Před jedenapůl rokem se společnosti naskytla příležitost získat konkurenční čerpací stanici soukromého provozovatele jen dvě stě metrů vzdálené na druhé straně příjezdové komunikace ke hraničnímu přechodu.

Kraslice F1_5

Stanice s ledvinovým dopravním řešením se společným vjezdem a výjezdem byla po původních majitelích v naprosto dezolátním stavu. Přesto rekonstrukce proběhla za provozu, kdy se postupně modernizoval kiosek včetně přístavby, která umožnila značně navýšit prodejní plochu obchodu, prakticky úplně nová je celá výdejní plocha z drátkobetonu včetně jednoplášťového přestřešení, pod kterým je srovnáno ve dvoustupu šest oboustranných refýží. Na nich jsou osazeny nové výdejní multiproduktové stojany.
Rekonstrukce byla završena a výstavbou supermoderního mycího centra, které bylo uvedeno do provozu před Vánoci minulý rok. Jeho základem je portálová myčka WashTec Race, která disponuje extrémně rychlým mycím procesem maximálně snižujícím čekací doby. Součástí centra je dvojbox ručního mytí s technologií od stejného producenta a dvě stání s vysavačem a kompresorem Šebesta, nadstandardně doplněné o pračku autokoberečků WashTec se sušením v celonerezovém provedení.

Kraslice F1_10

Guten Tag!

Pokladní ve slušivé firemní uniformě zákazníky automaticky zdraví německy. Ještě nedávno takřka všichni zákazníci na hraniční čerpací stanici byli Němci z nedalekého Klingentalu a blízkého okolí. Ti sem jezdí především za levnějšími pohonnými hmotami, cigaretami a alkoholem. Podle vedoucí stanice Jitky Štroblové, která zde působí již desátým rokem, ale poslední rok stoupá počet českých zákazníků, kteří jezdí do Německa za prací. "Koupí si něco k pití, bagety a navíc ještě vozí německým kolegům cigarety." tvrdí Štroblová. Nakupující se zde na rozdíl od standardních čerpacích stanic soustřeďují na větší nákupy. Cigarety, nápoje i další sortiment mizí z regálů po kartonech a sixpacích. Velká balení jsou zde dokonce cenově výhodnější oproti kusovému prodeji. Úspěch má i české pivo, lázeňské oplatky nebo chlazené české domácí knedlíky.

Kraslice F1_3

Obchod na stanici je z hlediska marketingového veden příkladně, o čemž svědčí akční nabídky nápadně avizované v každé kategorii napříč celým sortimentem. Velkou rezervou je ale marchandising. Artikly nejsou vystaveny přehledně, často jsou nakupeny a jednotlivé kategorie se navzájem prolínají. Navíc často vystavené zboží v několika vrstvách přesahuje horizont poměrně vysokých regálů, což snižuje zákazníkovi orientaci a obsluze přehled o dění v poměrně rozlehlém prodejní prostoru. Je však nutno dodat, že obsluha na uspořádání nabídky má jen částečný vliv, jelikož se snaží o dodržování dlouhodobých standardů Free1 GAS a v případě regálů s tabákem, o které se výhradně starají profesionální zástupci dodavatelů, paradoxně právě zde audit zjistil možná nejsilnější potenciál ke zlepšení.

Kraslice F1_6

Výhodný kurs základem úspěchu

Sortiment pohonných hmot také vychází především německému zákazníkovi vstříc, stanice F1 dokonce kromě 98oktanového benzinu nabízí prémiový natural 95 pod vlastním brandem Free1 Racing. Rozhodujícím faktorem pro německé zákazníky je pak výhodný kurs mezi korunou a eurem. Většinu německých zákazníků tvoří spíše starší ročníky, kteří jsou spořiví, a tudíž velmi citliví na ceny. Kurs se aktualizuje denně, a tradičně jej zde drží pod úrovní ČNB. Zákazníci si na výhodný kurs na stanici F1 navykli, že jej na rozdíl od ostatních podobných stanic neuvádí na totemu.

Kraslice F1_9

Německý zákazník je navíc náročný na úroveň prodeje, kvalitu zboží a služeb. Jejím základem je příjemná atmosféra a především čistota. Podkrušnohorské údolí bývá každou zimu zasypáno přívalem sněhu a provozující společnost dokonce pro jeho odklízení pořídila obsluze malý traktor. Přesto lze obsluze složit poklonu za doslova příkladnou čistotu nejen rozlehlého exteriéru čerpací stanice i moderního interiéru shopu. Není proto divu, že se i na nové stanici Free1 GAS Kraslice společnosti Top Tank obchodně daří a početná velmi loajální klientela se ještě navíc úspěšně rozrůstá.

Kraslice F1_8


Čerpací stanice F1 Kraslice (Nová)

Kraslice F1_2

Provozovatel: Top Tank s.r.o.
Provozní doba: nonstop
Nabídka produktů: Natural 95, 98, nafta, prémiový benzin Free1 Racing Natural 95
Služby: Prodejna, mycí linka, boxy ručního mytí, kompresor, vysavač, pračka autokoberečků
Počet zaměstnanců: 8 stálých, 4 ženy/4 muži (2 muži na noční, 2 technici, 3 ženy za pokladnou, 1 vedoucí)

Zaujalo nás (přednosti a pozitiva)
- Sortiment paliv obsahuje vlastní prémiové palivo
- Nadstandardně vybavené mycí centrum
- Akční nabídka u většiny hlavních kategorií suchého zboží

Skryté rezervy (potenciál ke zlepšení)
-
Merchandising - způsob a forma nabídky zboží
- Obchodní komunikace personálu (aktivní prodej)
- Nedostatečný rozsah a vybavení prostoru konzumace


Kvalitativní úroveň čerpací stanice

Kapka premium

Kvalitativní úroveň čerpací stanice byla ověřena komplexním hloubkovým auditem v rámci sytému CONVENIENCE externí nezávislou specializovanou firmou TOMAS consulting. Audit zároveň potvrdil způsobilost nominace čerpací stanice měsíce do soutěže PETROLawards 15 v kategorii Čerpací stanice roku.

Convenience

Petrol Magazín

Aktuální vydání2024/2 Téma číslaKaminová doprava
Aktuální číslo

Přihlašte se k odběru novinek