GOLC, Světice

Čerpací stanice roku, GOLC Oil a.s.

GOLC, Světice

Čerpací stanice GOLC ve Světici u Říčan si za více než dvacet let provozu vybudovala pevnou a věrnou klientelu mezi místními obyvateli a chataři z rozsáhlé rekreační oblasti v okolí Prahy.

Golc Světice 1

Synergie pumpy s autoservisem

Čerpací stanice společnosti GOLC ve Světici je u silnice druhé třídy na výjezdu z Říčan směrem na Mnichovice, Struhařov, tedy do jedné z největších rekreačních oblastí v okolí Prahy. Stanice zde vznikla nedlouho po revoluci, otevřena byla v roce 1995. Čerpací stanice GOLC na černokostelecké výpadovce dlouhou dobu byla jediná, která měla otevřeno nonstop. Následující desetiletí bylo doslova zlatým obdobím rozkvětu, kdy se čerpací stanice těšila živému zájmu nejen místních, ale zejména sezónních zákazníků široké obce chatařů a výletníků, kteří tudy houfně mířili každý víkend od jara do podzimu za čistým vzduchem a odpočinkem. Majitelé společnosti GOLC v Praze provozovali úspěšný značkový autosalon a areál čerpací stanice se postupně rozrůstal o další motoristické služby. Přibyl autoservis s pneuservisem a v rámci největší rekonstrukce v roce 2009 na místě původního kiosku vyrostla několikapatrová budova se shopem, autosalónem s administrativním zázemím, která se stala symbolem úspěšně se rozvíjející společnosti.
Poslední desetiletí se neslo v duchu narůstající konkurence, kdy jako houby po dešti v blízkém okolí vyrostlo hned několik desítek konkurenčních stanic různé úrovně a velikosti a v oblasti se rozhořela dlouhotrvající cenová válka. Provozovatelé dosud solitérní benzinové stanice GOLC historicky vsadili na kvalitu, která se stala nosným prvkem jejich dlouhodobé podnikatelské strategie. Proto ve snaze odolávat nepřiměřenému tlaku na ceny pohonných hmot se rozhodli přijmout franšízu společnosti Benzina. Přestože se stali součástí největší sítě v Česku, tradiční značka však nesplnila jejich očekávání lépe odolat konkurenci, na druhou stranu ale zhruba dvouleté spojenectví s Benzinou pomohlo stanici překonat krizi na trhu vyvolanou nejen hospodářskou recesí, ale zejména vlnou prodejů extrémně levných nedaněných pohonných hmot z nekalých dovozů.

Golc Světice 2

Golc Světice 3

Sezóna od Velikonoc do podzimu

Dnes je opět čerpací stanice nezávislá a nedávné spojenectví připomíná totem a atika přestřešení, ze kterých byly sejmuty logotypy Benziny. Propojení čerpací stanice, autosalonu a autoservisu s pneuservisem je trvalou konkurenční výhodou. Stálým zákazníkům je GOLC schopen po celý rok nabídnout kompletní motoristické služby. Například před zimou zdarma změřit baterii nebo dnes aktuálně výměny pneu na přelomu zimní a letní sezóny. Mnohdy je nonstop stanice GOLC záchranou pro motoristy, kteří se na cestě ocitli v nesnázích.
Výdejní plocha stanice je dostatečně prostorná a i díky rozměrnému přestřešení nabízí komfortní tankování i za velmi nepříznivého počasí. Nepřehlédnutelnou dominantou je pak obslužná budova, před kterou je k dispozici dostatečný počet parkovacích míst pro auta zákazníků, kteří je díky bohatému prosklení čelní fasády mají stále na očích. Hned za vchodem do prostorného vestibulu se na levé straně rozkládá showroom autosalonu, napravo je obchod čerpací stanice, uprostřed je široký koridor se schodištěm do vestibulu či mezaninu budovy, se zvýšenou úrovní podlahy. Zde se nalézá nově vybudovaná kavárna s velmi pohodlným posezením v křesílkách. Proskleným zadním traktem pak přímo navazuje na venkovní letní zahrádku v klidném závětří budovy. Zákazníci si sem rychle navykli zajít na vynikající espresso nebo posedět v klidu stranou ostatního ruchu. Čerpací stanice je dnes především lokální záležitostí s poměrně pevnou skupinou věrných zákazníků - štamgastů.
Hlavní sezóna zde začíná pravidelně o Velikonocích a končí na podzim se zazimováním chat. A tak od minulého roku zavedli úspěšně prodej točené zmrzliny a vychází vstříc i specifickým požadavkům cyklistů, kterých rok od roku stále přibývá. Audit provedený na čerpací stanici zjistil velmi silný potenciál ke zlepšení v shopu, především v oblasti prezentace nabídky zboží, merchandisingu. Problémové je také celkové nekompaktní dispoziční uspořádání prodejny, kdy část regálů s průmyslovým zbožím a kategoriemi automotive je dislokována na ploše autosalonu. Vedení společnosti si to uvědomuje a uvažuje v budoucnu celé přízemí vyřešit tak, aby lépe odpovídalo současnému vývoji preferencí a požadavků zákazníků.

Golc Světice 4

Golc Světice 5


Čerpací stanice GOLC

Golc Světice 6

Provozovatel: GOLC Oil, a.s.
Provozní doba: nonstop
Nabídka produktů: Natural 95, Diesel, LPG
Služby: Prodejna, bistro, kompresor, vysavač, (autoservis, pneuservis, autosalon/autobazar)
Počet zaměstnanců: Celkem 6 stálých včetně vedoucí

Zaujalo nás (přednosti a pozitiva):

  • Nový prostor občerstvení s návazností na klidnou letní zahrádku
  • Možnost parkování před budovou
  • Spojení s autoservisem umožňuje rozšířit nabídku

Skryté rezervy:

  • Atika a totem bez logotypu
  • Uspořádání nabídky celého sortimentu zboží v shopu
  • Prodejní komunikace personálu

Kvalitativní úroveň čerpací stanice:

Kapka Standard

Kvalitativní úroveň čerpací stanice byla ověřena komplexním hloubkovým auditem v rámci sytému CONVENIENCE externí nezávislou specializovanou firmou TOMAS consulting. Audit zároveň potvrdil způsobilost nominace čerpací stanice měsíce do soutěže PETROLawards v kategorii Čerpací stanice roku.

Convenience

Petrol Magazín

Aktuální vydání2024/2 Téma číslaKaminová doprava
Aktuální číslo

Přihlašte se k odběru novinek