RoBiN OIL, Praha - Podbaba

Čerpací stanice roku, RoBiN OIL s.r.o.

RoBiN OIL, Praha Podbaba

Modrobílá firemní barevnost, absolutní čistota a velmi přívětivá atmosféra čerpací stanice RoBiN OIL v Praze-Podbabě evokuje vzpomínky na čerpací stanice Aral, které právě díky těmto uvedeným atributům byly do svého odchodu z českého trhu jeho jednoznačným lídrem.

Robin_OIL_7

Absolutní čistota

Čerpací stanice v pražské Podbabě kousek od hotelu International má poměrně dlouhou historii. Maličká stanice Benziny se nejdříve stala součástí sítě RoBiN OIL, kdy byl rozšířen maličký kiosek, aby v minulém roce pumpa prošla komplexní rekonstrukcí. Malý pozemek byl využit beze zbytku. Výdejní plocha se čtyřmi výdejními refýžemi poskytuje dostatečnou kapacitu pro odbavení zákazníků i v době provozních špiček, na základech původního kiosku vyrostla prostorná prodejna s bistrem a zázemím nabízející maximální komfort nejen zákazníkům, ale i personálu.
Na čerpací stanici vládne bez nadsázky absolutní čistota. Udržet perfektní pořádek především na výdejní ploše intenzivně zatížené provozem městské stanice se daří díky permanentní aktivitě venkovní obsluhy, která kromě pomoci zákazníkům při tankování či doplňování provozních kapalin stíhá průběžně čistit exteriér stanice a k tomu provádět drobné opravy. Díky jejich péči jsou taky veškeré světelné linky a hlavně osvětlení v podhledu přestřešení prosté pavučin a mrtvého hmyzu. Na postu takzvaného placaře se střídají dva pracovníci na denní směnu od 7 do 19 hodin.
Naprosto výjimečné jsou pak toalety. Čistota je zde samozřejmostí, mnozí zákazníci jsou doslova zaskočeni úrovní hygieny. WC jsou vybavena mísou s otočným prkénkem, které se při každém spláchnutí samočinně protočí, aby se automaticky očistilo a dezinfikovalo. Veškeré vybavení v umývárně je bezdotykové, od dávkovače mýdla, vodovodní baterie a tryskový osušovač rukou až po dávkovač dezinfekce na ruce. To, že toalety příjemně voní, je již samozřejmým detailem naprosto dokonalého celku.

Robin_OIL_1

Bistro - vše čerstvé a z vlastní výroby

Zatímco bistro na většině čerpacích stanic je postaveno na základě ohřívání či rozpékání předpřipravených zachlazených či mražených hotových produktů či polotovarů, zde si zákazníci mohou vybírat z nabídky studených i teplých pokrmů výhradně z vlastní výroby. Smažené sýry, hamburgery, řízky, karbanátky si na stanici vyrábějí sami. Z lahůdek jsou pouze chlebíčky a bramborový salát od místního dodavatele. Zkušenost vedoucího čerpací stanice Davida Tichavy z předchozí profese provozovatele penzionu je základem know-how, jak zvládnout náročný gastroprovoz na minimálním prostoru jedné přípravny a příručního skládku. Vaří se v noci nebo v brzkých ranních hodinách, po málo porcích. Například když docházejí balené bagety, zákazníci stále mohou vybírat z široké palety čerstvých baget a sendvičů, které obsluha během chvilky operativně připraví a nabídku doplní.
Tak jako prakticky všude jinde, i zde se osvědčuje česká, dalo by se říci nezdravá kuchyně. Velkou oblibu si získalo typické české retro - klasické smaženky nebo domácí jablečný štrůdl. Tichava ale zkouší celkem úspěšně i zdravou stravu, což má také vcelku pozitivní ohlas. Například zeleninové saláty, chleba s ředkvičkou a vajíčkem a k tomu bio ovocné a zeleninové šťávy - to vše si již našlo své vděčné zákazníky. Na čerpací stanici není dostatek parkovacích míst, a proto se preferují jídla i nápoje s sebou. Přípravu všech položek aktuálního menu zvládnou všichni pracovníci po zaškolení a především díky názorné a praktické pomůcce: barevným kartám s vyobrazením hotových produktů a výrobním postupem.

Robin_OIL_2

Příjemná atmosféra podporuje loajalitu

Nabídka v shopu odpovídá charakteru lokálních zákazníků a také faktu, že hned naproti přes ulici je obrovitý supermarket. Zákaznická klientela je ale poměrně pestrá, od standardních obyvatel této části Prahy přes personál a osazenstvo bezpočtu ambasád z nedalekého okolí až po cestující z vlakového nádraží, které je doslova za humny. Skladba zboží napříč kategoriemi je orientována na artikly, které nejsou běžně dostupné v maloobchodní síti. Tichava si postupem času ověřil, že zákazníci jsou ochotni připlatit za zajímavé a kvalitní zboží. Je důležité, aby měl zákazník v rámci dané kategorie dostatečný výběr, proto se vedoucí snaží nabídku obohacovat a průběžně zkouší celou řadu novinek.
Velmi dobrým příkladem je kategorie vín, jež se u zákazníků těší velké oblibě. S výběrem vín pomáhal zkušený sommeliér. Ve výsledku jsou zde v prodeji zajímavá a kvalitní vína dodávaná přímo od různých malých vinařů, které jen stěží seženete v běžných obchodech. Tím je splněna podmínka jakési výjimečnosti, tolik důležité pro tento typicky dárkový artikl.
Určitý potenciál ke zlepšení je v drobných chybách při prezentaci (jinak velmi pečlivě a nápaditě aranžované) nabídky zboží a zejména v účinné obchodní komunikaci jinak velmi ochotné a úslužné obsluhy. Přestože jsou podle Tichavy pokladní motivováni na základě prodejů, většinou nevyužívají účinné a přitom nenucené aktivní prodejní komunikace.
Celkově je čerpací stanice RoBiN OIL v pražské Podbabě příkladem velmi vysokého nadstandardu, který uspokojí i nejnáročnější zákazníky. Modrobílá firemní barevnost, absolutní čistota a velmi přívětivá atmosféra připomíná síť čerpacích stanic Aral, které ve své době byly na našem trhu lídrem a zdrojem inspirace pro mnohé české provozovatele. Pokud jsou uvedené atributy a celkově vysoká kvalitativní úroveň čerpací stanice v Podbabě společným symbolem české sítě čerpacích stanic RoBiN OIL, není divu, že se v současnosti řadí k absolutní špičce tuzemského retailu.

Robin_OIL_6


Čerpací stanice RoBiN OIL Praha, Podbaba

Robin_OIL_5

Provozovatel: RoBiN OIL s.r.o.
Provozní doba: nonstop
Nabídka produktů: Natural 91, 95, 98 a nafta
Služby: Prodejna, bistro, kompresor, vysavač
Počet zaměstnanců: 10 stálých, 5 žen / 5 mužů (8 prodavačů a 2 muži venkovní obsluha)

Zaujalo nás (přednosti a pozitiva)

- Dokonalá čistota exteriéru i interiéru
- Nadstandardně vybavené veřejné toalety
- Vlastní studená a teplá kuchyně (jídla jsou čerstvá, připravují se na místě)

Skryté rezervy

- Drobné chyby v merchandisingu
- Venkovní posezení - letní zahrádka, dětský koutek
- V nabídce nejsou povýrobně aditivovaná paliva, LPG, CNG nebo biopaliva


Kvalitativní úroveň čerpací stanice:

Kapka premium


Kvalitativní úroveň čerpací stanice byla ověřena komplexním hloubkovým auditem v rámci sytému CONVENIENCE externí nezávislou specializovanou firmou TOMAS consulting. Audit zároveň potvrdil způsobilost nominace čerpací stanice měsíce do soutěže PETROLawards v kategorii Čerpací stanice roku.

Convenience

Petrol Magazín

Aktuální vydání2023/06 Téma číslaBenzín E 10
Aktuální číslo

Přihlašte se k odběru novinek