TONY OIL, Kladno

Čerpací stanice roku, Václav Janeček

TONY OIL Kladno

Jedním z trendů obchodu na čerpací stanici je i sezónní nabídka točené zmrzliny. Naopak originální zmrzlina vyrobená rodinnou firmou Václava Janečka podle vlastní receptury je na jejich nově otevřené čerpací stanici TONY OIL v Kladně tahounem prodejů.

TONY Oil - 1

Podle vlastních představ

Kladenský podnikatel Václav Janeček vlastnil pozemek s trojlodní halou v Kladně v Libušině ulici, v centru nově se rozvíjející obchodně průmyslové oblasti. Halu pronajímal firmě zabývající se servisem a tuningovými úpravami vozidel. V dlouhodobém plánu ale bylo objekt s rozlehlým pozemkem efektivněji využít pro vlastní podnikání. Volba padla na čerpací stanici a to i přesto, že nedaleko jsou hned dvě zavedené benzinové pumpy OMV a RobinOil.

Václav Janeček, přestože je v oboru distribuce nováčkem, si čerpací stanici postavil víceméně podle svých představ. Realizaci technologické části včetně přestřešení kompletně svěřil benešovské společnosti BAEST a jejich profesionalitu dodnes nezapomene při jakékoliv příležitosti zmínit.

TONY Oil - 2

Jedna dílna stávajícího objektu byla přestavěna na prostorný shop se zázemím a sociálními prostorami. Do poměrně rozlehlé proluky od silnice byla vestavěna čerpací výdejní plocha s dvěma refýžemi krytými přestřešením, u které se v ostrůvku mezi silnicí a čerpací stanicí vypíná cenový totem. Vše je vyhotoveno v červené barvě. Přestože je čerpací stanice již skoro rok v provozu, stále se rozrůstá o další služby. V době naší návštěvy se spouštěl do provozu výdej LPG a protože volné plochy je stále k dispozici dostatek, v plánu do příštích dvou let je postupně vybudovat mycí centrum zahrnující myčku s boxy ručního mytí.

TONY Oil - 3

Čistě rodinný podnik

Čerpací stanice je doslova a do písmene rodinný podnik. Václav Janeček ji provozuje společně s celou svou rozvětvenou rodinou, bez jediného zaměstnance. Manželka, děti a další rodinní příslušníci společnými silami zvládají náročný provoz v klidu a pohodě. Hrdí rodiče dali čerpací stanici jméno po svém nejmladším synkovi - TONY OIL.

TONY Oil - 4

Doménou čerpací stanice je prodej točené zmrzliny, kterou Janečkovi vyrábějí dle vlastní receptury. Václav Janeček se rozhodl před osmi lety, že se pustí do zmrzlinové branže. Vsadil na originalitu, kvalitu a vysokou úroveň servisu zákazníkům. Každý rok cestuje do kolébky zmrzliny - Itálie na specializovaný zmrzlinářský veletrh. Za osm let se vypracoval v kladenského "Zmrzlinového krále", jak ho nedávno tituloval místní deník. Z konkurence ani z handicapu nedostatku zkušeností nemá strach, stejně jako v případě startu zmrzlinového bysnysu, dobře ví, že úspěch každého podnikání je především otázkou píle, poctivosti a vytrvalosti.

TONY Oil - 5 (dvojí)

Zmrzlina tahounem prodejů

Prodej zmrzliny na čerpací stanici jasně vítězí, dveře se zde netrhnou. Zákazníci si rychle zvykli pro svou porci zmrzliny do oplatkového kornoutu či pravých italských misek nebo polystyrénových nádob pravidelně k čerpací stanici zajíždět. Také občerstvení jako panini, hot dog, klasické bagety a italská káva si rychle nachází své pravidelné klienty. Interiér čerpací stanice je blíže stylu cukrárny, kde opět převládá červená a bílá barva, typická pro italské zmrzlinárny. Na vysoké úrovni je pak poměrně velkoryse pojaté veřejné sociální zařízení.

TONY Oil - 7

Z výsledků provedeného Convenience Auditu vyplývá silný potenciálu k efektivnějšímu prodeji v oblasti dispozičního uspořádání shopu, merchandisingu a category managementu, stejně tak i ve zbožíznalectví a aktivní obchodní komunikaci personálu. Uvedené dovednosti se Janečkovi rozhodli doplnit a natrénovat v rámci odborného vzdělávacího programu Convenience. Mají na čem stavět, a to na velmi milém a vstřícném vztahu ke všem zákazníkům a díky vysoké motivaci mají vysoké předpoklady posunout kvalitativní úroveň čerpací stanice ještě o jeden stupínek výš.

 TONY Oil - 6


 

Čerpací stanice TONY OIL

Provozovatel: Václav Janeček

Provozní doba: nonstop

Nabídka produktů: Natural 95, Diesel, E85, LPG

Služby: Prodejna, bistro, kompresor, vysavač

Počet zaměstnanců: Celkem 0, na stanici pracuje výhradně 5-7 rodinných příslušníků

Zaujalo nás (přednosti a pozitiva)

  • po celý rok vysoce kvalitní točená zmrzlina podle vlastní receptury
  • dostatek prostoru pro další plánovaný rozvoj
  • vřelý vztah a ochota obsluhy k zákazníkům - zejména dětem

Skryté rezervy:

  • řada nedodělků v exteriéru čerpací stanice
  • uspořádání obchodního prostoru a nabídky zboží (merchandising)
  • obchodní komunikace a zbožíznalectví zejména v kategorii automotive

 kapky 2 - nadstandard

Kvalitativní úroveň čerpací stanice byla ověřena komplexním hloubkovým auditem v rámci sytému CONVENIENCE externí nezávislou specializovanou firmou TOMAS consulting. Audit zároveň potvrdil způsobilost nominace čerpací stanice měsíce do soutěže PETROLawards v kategorii Čerpací stanice roku.

Convenience

 

Petrol Magazín

Aktuální vydání2023/06 Téma číslaBenzín E 10
Aktuální číslo

Přihlašte se k odběru novinek