Ing. Jan Mikulec, CSc.

Osobnost roku, Ing. Jan Mikulec, CSc.

Jan Mikulec je absolventem Vysoké školy chemicko-technologické (VŠCHT) v Praze. Pracovní kariéru zahájil jako odborný asistent a vědecký pracovník VŠCHT.

V letech 1990 až 1996 pracoval na Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy ČR v odboru vysokých škol. Následně, v letech 1996 až 2013, pracoval postupně v OMV Česká republika, OBI, Aral Česká republika a ve společnosti BENZINA jednak jako jednatel a jednak jako finanční ředitel.

Od roku 2013 se stal výkonným ředitelem České asociace petrolejářského průmyslu a obchodu (ČAPPO). V této funkci pracuje dosud. Ve všech jmenovaných funkcích uplatnil pan Mikulec svou vysokou odbornost, svědomitost a profesionální manažerský přístup.

V kategorii Osobnost roku 2017 je Jan Mikulec navrhován z důvodu rozhodujícího podílu na prosazení legislativy k potírání daňových podvodů při obchodování s pohonnými hmotami, která se v praxi projevila jednoznačně kladně. Tím významně přispěl k ozdravění podnikatelského prostředí v ČR. Dále významně přispěl ke zlepšení mediálního obrazu ČAPPO, k přípravě nové legislativy k pohonným hmotám a čerpacím stanicím a k užití alternativních paliv a pohonů v dopravě. Pan Mikulec je obecně oceňován pro odbornost, komunikativnost a přístup k řešení konkrétních problému trhu s pohonnými hmotami.

Rovněž je oceňována jeho osobní příprava a přednesení prezentací na odborných akcích k legislativě trhu pohonných hmot jak v sortimentu, tak kvalitě.

 

Přihlašovatel: PETROLmedia s.r.o.

Petrol Magazín

Aktuální vydání2021/05 Téma číslaCo budeme tankovat na čerpacích stanicích za 15 let
Aktuální číslo

Přihlašte se k odběru novinek