Nabíjecí stanice pro elektromobily propojitelná s pokladním systémem čs.

Projekt roku – Suroviny a Produkty, Adast Engineering, s.r.o. , FlowMont s.r.o.

Nabíjecí stanice pro elektromobily propojitelná s pokladním systémem čs.

Jedná se o jednotku EVC 1.1 , která je společným produktem firem Adast Engineering, s.r.o a FlowMont s.r.o. Výdejní stojan pro nabíjení elektromobilů je prvním zařízením svého druhu připojitelným k pokladním systémům čerpacích stanic. Propojení s pokladním systémem umožnuje prodávat elektrickou energii stejně jako naftu, benzín, či plyny. Propojením s pokladním systémem dává všechny možnosti plateb, které umožňuje i stávající pokladní systém na čerpací stanici. Nabíjecí stanice umožňuje i non-stop provoz v případech kdy se jedná o bezobslužnou ČS vybavenu tankovacím automatem.

Nabíjecí jednotku je možno osadit jak kabelem s koncovkami TYP 1 a 2 tak i univerzální zásuvkou pro všechny typy vozidel. Vzhledem k tomu, že se jedná o nabíjecí stanici do 22Kw je možno ji připojit na většině ČS bez nutnosti budovat nové elektrické připojení. Vzhledem k cenám stejnosměrných nabíječek se jedná o vynikající poměr cena / výkon.

Osazením nabíjecí stanice EVC 1.1. na ČS získá provozovatel jedinečnou výhodu kontroly vynaložených nákladů na elektrickou energii a taktéž eliminovat "parkování" vozidel u nabíjecích stanic.

POPIS DOBÍJECÍ STANICE typu EVC 1.XX

Dobíjecí stanice je realizována jako volně stojící stojan kubického tvaru. Slouží k nabíjení bateriových elektrických vozidel, vybavených střídavým jednofázovým nebo třífázovým nabíjecím systémem odpovídajícímu EN 61851-24 a hybridních vozidel, vybavených střídavým jednofázovým nebo třífázovým nabíjecím systémem odpovídajícímu EN 61851-24.

ADAST - stojan

Petrol Magazín

Aktuální vydání2021/05 Téma číslaCo budeme tankovat na čerpacích stanicích za 15 let
Aktuální číslo

Přihlašte se k odběru novinek