PETROL - Černošice

Čerpací stanice roku, VS PETROL s.r.o.

Čerpací stanice měsíce Petrol, Černošice      

Každý motorista při příjezdu do Černošic od Radotína si nemůže nevšimnout novotou zářící čerpací stanici v barvách značky Petrol. Kromě pohonných hmot se zde zákazníci mohou občerstvit v přilehlém shopu nebo umýt svého čtyřkolového společníka. Všechny služby jsou v hojném počtu využívány.

Původně dva společníci

Společnost Petrol možná budete znát pod předchozím jménem VS Petrol. Tu před lety založili dva společníci František Vácha a Martin Skalský a kromě jiného se vrhli také do provozování čerpacích stanic. Tu první - v Davli vybudovali již v roce 2003, a protože obchodům se dařilo, síť postupně začala rozvíjet.

Časem firmu opustil Martin Skalský a z názvu tak zůstalo je Petrol. Aktuálně spravuje tato společnost deset čerpacích stanic. Dvě (Teplice-Srbice a Velký Šenov) jsou v severních Čechách, jedna (Písek) v jižních Čechách a zbytek ve Středočeském kraji na západ od Prahy (Černošice, Dubenec, Příbram, Mramotice, Drevníky, Netvořice, Tlustice a výše zmíněná Davle).

Majitel sítě František Vácha se snaží udržovat své čerpačky na vysoké úrovni, jak z hlediska poskytovaných služeb, tak příjemného prostředí. Nejreprezentativnější pumpou je černošická provozovna, která byla vybudována na zelené louce až v roce 2015. Jeli jsme se tam podívat.

Plán postavit další čerpací stanici na příjezdu do Černošic na frekventované silnici z Radotína zrál v majiteli delší dobu, pozemek zde totiž vlastnil již předtím. Nakonec se rozhodl stavět. Od prvního kopnutí do kolaudace neuběhlo ani tři čtvrtě roku a v prosinci 2015 byla nová pumpa slavnostně otevřena. Obyvatelům Černošic, chatařům i cyklistům z blízké cyklostezky se díky tomu rozšířily služby v této lokalitě nejen o další tankovací místo, ale také o obchod s některými potravinami a žádanou myčku.

Láká k návštěvě

Nejedná se o žádnou designovou pumpu, její vzhled je však z architektonického hlediska jednoduchý a čistý a červenobílošedá kombinace vkusná. Ruku v ruce s tím souvisí i upravené okolí, takže zákazník u této firmy nemusí nad návštěvou váhat. Naopak, tahle pumpa svým zevnějškem naopak láká. Jednoduché ale tvarově čistá atika nad třemi oboustrannými stojany je spojena průhlednou střechou se shopem, takže se zákazníci v deštivém počasí nemusí obávat.

Na třech oboustranných stojanech si mohou zákazníci vybrat, zda zvolí standardní nebo aditivovaný benzín a motorovou naftu, který pochází ze skladů Čepra. Na webových stránkách společnosti si pak mohou přečíst, že aditivace spočívá v tom, že obsluha při stáčení pohonné hmoty do tanku přidává do benzínu i nafty domluvené množství aditiv od společnosti VIF, jejichž detergentní účinky firma z Valašských Klobouků prokázala testem v certifikované laboratoři. Biopaliva, plynná paliva CNG a LPG pumpa nenabízí a nenajdete zde ani stojan pro dobíjení elektromobilů. Ceny jsou spíše nižší ve srovnání s okolní konkurencí. V době naší návštěvy stál pouze aditivovaný benzín BA95 přes třicet korun, ostatní paliva byla naopak levnější.

Útulný interiér

Stejně moderně jako exteriér této čerpací stanice působí i vnitřek shopu. Vstup do něj je řešen skleněnými dveřmi na fotobuňku, ještě před vstupem lákají zákazníky klasické regály s kapalinou do ostřikovačů a dřevěným uhlím. Prodejna je bohatě prosklená, takže dovnitř proniká dostatečné množství denního světla. I tak je celý prostor i přes den osvícen úsporným osvětlení LED, které je integrováno do střechy. Celkově je interiér laděn do tmavších hnědých tónů v kombinaci s bílou stěnou a stropem. Na první pohled vše působí sympaticky a útulně. V oblasti category managementu jsou zde ovšem ještě velké rezervy. Je vidět, že si návrh interiéru i skladbu a rozmístění zboží dělal majitel sám podle vlastního obchodního citu.

Prodejna je rozdělena na dvě části. V místě pokladny jsou regály se zbožím rozmístěny jen po obvodu prodejny, v druhé části, kde jsou stolečky s občerstvením, najdete i regály se zbožím uprostřed plochy. Zde jsou po obvodu integrované chladicí boxy s bohatou nabídkou nápojů, nechybí kávový koutek se samoobslužným automatem na kávu a velký prostor zde má i vinotéka, i když se sortimentem vín si majitel nedělal velké starosti. Mezi pokladnou a kávovým koutkem je vstup do provozní částí čerpací stanice a také toalety.

Čerpací stanice není otevřena nonstop ale jen od pěti do jedenácti večer. Šestice zaměstnanců až na jednu výjimku něžnějšího pohlaví se střídá ve dvousměnném provozu po osmi hodinách. I když k dispozici jsou pohodlné stolky a židle uvnitř i venku, z hlediska občerstvení toho čerpačka Petrol mnoho nenabízí. Kromě balených baget Crocodille a kávy z pákového kávovaru zde ještě rozpékají sladké pečivo a pizzu, což je k dispozici i v menu s kávou za 39 korun. V plánu je ještě výroba hotdogů. Větší důraz klade shop na běžné potraviny, protože pumpa může ve večerních hodinách suplovat zavřené supermarkety a například chatařům umožnit dokoupit zboží, na které při "velkém" nákupu zapomněli.

Špičkově vybavené mycí centrum

Chloubou čerpací stanice je určitě mycí centrum, které technologiemi a zařízeními vybavila firma Wash Service, která na český trh dodává výrobky španělské firmy Istobal. Jednoportálová myčka M22 efektivně kombinuje bezdotykové mytí pod vysokým tlakem a tradiční kartáče, což umožňuje neobyčejné kombinace programů. U čerpací stanice Petrol v Černošicích, bohužel, využívají pouze tři v cenách od 99 do 199 korun. K tomu navíc mají zákazníci stanice k dispozici dva samoobslužné mycí boxy, vysavač, pračku koberců a také kompresor pro nahuštění pneumatik.

Čerpací stanice Petrol v Černošicích zaslouží určitě pochvalu za celkový design, nabídku paliv a kvalitní možnosti mytí i čištění automobilu. Majitel by se ale měl možná zamyslet nad skladbou zboží a nabídkou občerstvení, protože obchodní potenciál díky atraktivnímu místu má tato čerpací stanice mnohem větší.

PETROL

PETROL2

PETROL3

PETROL5

Petrol Magazín

Aktuální vydání2021/05 Téma číslaCo budeme tankovat na čerpacích stanicích za 15 let
Aktuální číslo

Přihlašte se k odběru novinek