Čerpací stanice KM Prona Jaroměřice nad Rokytnou

Čerpací stanice roku, KM Prona

 Čerpací stanice měsíce KM Prona Jaroměřice nad Rokytnou

Modrobílá pohoda vedle barokního skvostu

Čtyřtisícové městečko na Vysočině mezi Moravskými Budějovicemi a Třebíčí je známé svým barokním zámkem a chrámem sv. Markéty. Jeho návštěvníci i místní obyvatelé zde mají k dispozici jeden hotel, tři restaurace a jednu čerpací stanici. Ta dnes patří do českého řetězce KM Prona a od loňského prosince září novotou. Prošla totiž kompletní rekonstrukcí, při které se měnilo úplně všechno. A tak jsme se tam zajeli podívat.

KM Prona - J 1

Třicátá sedmá v pořadí

Byli jsme na novou pumpu tohoto řetězce zvědavi už proto, že její "kolegyně" z Liberce se v loňském roce stala v rámci naší ankety Petrol Awards čerpací stanicí roku. Ryze český řetězec KM Prona si zakládá nejen na kvalitních pohonných hmotách a dobrých službách s tím spojených, ale i na pečlivé "corporate identity". Nutno dodat, že během naší návštěvy zde ještě nebylo všechno hotovo. Hodně práce tu ještě čeká zahradníky, kteří budou muset upravit okolí, ale z hlediska nabízených služeb se již pouze ladí.

37. čerpací stanice řetězce KM Prona v Jaroměřicích nepatří mezi velké pumpy. Kompaktní oáza pro motoristy stojí na vjezdu do města od Moravských Budějovic asi patnáct let a do konce roku 2016 ji provozoval zemědělský holding ADW. Poté se stala součástí řetězce KM Prona, přičemž až do září 2017 se zde trochu podivně mísily zelená a žlutá na fasádě shopu a zázemí s modrou a bílou na atice a totemu. Právě první podzimní měsíc začala kompletní rekonstrukce. Ze shopu zbyly pouze obvodové zdi, od základu se měnila i technologie pro tankování pohonných hmot včetně tankovacích stojanů.

Výsledkem je příjemné místo, které vyhledávají nejen návštěvníci zámku, ale i místní ze širokého okolí. O to, aby se na čerpací stanici každý cítil dobře, se starají samé ženy v čele s nájemkyní Radkou Vlašínovou. Pro mladou absolventku brněnské techniky je to první "štace" v branži. Je tu od opětovného otevření koncem roku 2016. Sama tvrdí, že se již dokázala v této činnosti realizovat a zároveň se tak trochu potatila. V branži totiž dělá celá její rodina. "Toto je asi nejlepší pracovní pozice, jakou jsem si mohla přát. V kanceláři to nebylo ono. Nemám ráda, když musím sedět na jednom místě    a dělat věci stereotypně. Tady jsem se našla a moc mě to baví," říká nám nadšeně Radka Vlašínová.

KM Prona J4

Velký prostor pro tankování

Stejně jako na všech pumpách KM Prona se nájemce stará hlavně o shop, zatímco centrála řídí prodej pohonných hmot. Nabídka pohonných hmot je standardní, jako v celém řetězci. Na refýži jsou k dispozici čtyři stojany. U nich řidiči najdou sedm tankovacích míst. Dvě jsou určena nákladním vozům a pět patří osobním vozům. Na všech samozřejmě najdete motorovou

naftu Diesel Pro, na pěti Diesel Pro Plus, na čtyřech benzín Natural 95 a na dvou benzín Natural 98. U tří stojanů pro osobní automobily si mohou řidiči natankovat také kapalinu do ostřikovačů, u tří AdBlue a stranou refýže hned za vjezdem je také stojan na LPG. CNG ani nabíjecí stanici zde zatím nemají a tyto nové alternativní energie ani nejsou v plánu.

Pumpa má otevřeno každý den od pěti do 22 hodin, šestice zaměstnanců se tu střídá po dvojicích na devítihodinových  směnách. V noci pak mohou pocestní využít tankautomat. Na pumpě se tu a tam objeví i kamion, takže zde akceptují palivové karty UTA a DFC stejně jako na všech čerpačkách KM Prona.

KM Prona J 7

KM Prona - J 2

 Dva vchody do shopu

Po rekonstrukci se zcela změnily propozice shopu a zázemí. Dovnitř můžete vstoupit dveřmi na fotobuňku od stojanů nebo zezadu od parkoviště, kde už je připravený prostor pro venkovní zahrádku s lavicemi a pergolou. Vnitřní prostor není největší, přesto regály cestou k pokladně nepůsobí přeplněně, což umožňuje si celkem rychle a bez váhaní vybrat.

I když podle posledních trendů se dnes dělají vestavěné chladicí boxy na nápoje uzavíratelné, zde tomu tak není. To samozřejmě bude v létě vyžadovat více energie, na druhou stranu nebude třeba obchod tolik klimatizovat. Hned vedle chladicích boxů najdou zákazníci i samoobslužný pult s teplou polévkou, kterou zde pochopitelně nevaří, ale pouze ohřívají.

Zatímco zbožím zásobuje shop jaroměřické čerpačky břeclavský velkoobchod ČAS, polévky a balené bagety.

KM Prona - J 3

Kompaktní, ale útulné bistro

Hned vedle pultu s polévkou již začíná koncept Monza Café Express. V tomto případě se jedná o jednu z možných variant, která se vyznačuje menší nabídkou jídel a kávy, je určena pro čerpací stanice, které nemají prostor na přípravu vlastního jídla. U pultu je možné koupit čerstvou bagetu, hot dog nebo pannini. Ke kávě vám pak nabídnou dort - rozmražený od společnosti Bidfood. S ohledem na to, že v Jaroměřicích jsou hned dvě pekárny, nabídka je spíše zaměřena na pečivo k polévce a hot dogu, zároveň rozpékají i sladké pečivo ke kávě.také nabízejí.

Na kávu jsou zde pyšní. I když zákazníci mohou využít i klasický automat na instantní kávu do malého kelímku za 15 korun, raději vám nabídnou špičkovou, čerstvě mletou kávu z profesionálního italského kávovaru Astoria. Zákazník si navíc může vybrat ze dvou variant kávové směsi Portofino (100% arabica) a Monza (50% robusta a 50% arabica) za přijatelnou cenu 29-39 korun , kterou do celé sítě KM Prona dodává jablonecká firma Gemini Espresso.

Vyzkoušeli jsme a nutno dodat, že takovou kávu je dobré si opravdu vychutnat. Barevně příjemně sladěný, útulný kavárenský koutek se šesti stolky je umístěn v zadní části shopu a odtud již můžete rovnou vyjít ven zadními dveřmi. Mezi prodejnou a bistrem je pak ještě vchod na sociální zařízení. K dispozici je jedna toaleta pro muže a jedna společná pro ženy a invalidy.

KM Prona J 5

Aktivitám se meze nekladou

Stejně jako jinde má Radka Vlašínová se společností KM Prona nájemní smlouvu, která jí v případě shopu dává relativně volné ruce pro podnikatelské aktivity, pokud ty nebudou v rozporu s filosofií celé společnosti. Jelikož bylo po rekonstrukci otevřeno jen krátce, Radka Vlašínová zatím spíše zvažuje, jak toho využít. Původně chtěla dělat přímo v bistru čerstvé hamburgery, ale to se kvůli absenci účinné digestoře ukázalo jako nereálné. Přišla tedy s nápadem zařadit do nabídky domácí limonády s netradičními příchutěmi. Jelikož se něco takového v Jaroměři nevyskytuje, očekávají velký zájem o tuto novinku. Kromě toho všeho zde ještě nabízejí na základě iniciativy jedné ze zaměstnankyň kytice z lučního kvítí.

A počet zákazníků pomalu narůstá, i když sezóna ještě zdaleka nezačala. "Nezáleží na tom, pro co se nakonec rozhodneme, ale na přístupu k zákazníkovi. Jsme tady na malém městě, každý se tady zná s každým. Stačí jedna negativní informace a vědí to všichni. Ale zatím tady máme s místními dobré vztahy," vysvětluje Radka Vlašínová.

Malá čerpací stanice na kraji městečka s významnou kulturní i architektonickou památkou má našlápnuto k pozitivně laděné budoucnosti. Pokud jejímu osazenstvu v čele s mladou vedoucí vydrží elán, nemusí se majitelé o jeji existenci bát.

 

 


Petrol Magazín

Aktuální vydání2024/2 Téma číslaKaminová doprava
Aktuální číslo

Přihlašte se k odběru novinek