Čerpací stanice RoBin OIL- Vysočanská radiála

Čerpací stanice roku, RoBiN OIL s.r.o.

Čerpací stanice měsíce RoBiN Oil Praha - Vysočanská radiála

Španělská šunka, švédské sekery i francouzské šampaňské…

 Pokud pojedete po dálnici D10 z Mladé Boleslavi a nesjedete na pražský okruh směr Štěrboholy, narazíte po několika kilometrech jízdy po Vysočanské radiále za sjezdem na Satalice na čerpací stanici RoBiN OIL. Jedná se o další čerpací stanici tohoto českého řetězce na území hlavního města, která motoristům slouží od 17. listopadu 2013.

R.B.7

Na zelené louce

Protože byla tahle pumpa postavena tzv. na zelené louce, nebylo nutné se ničemu přizpůsobovat, všechno se dělalo od začátku tak, jak si to představoval majitel i nájemci. S ohledem na místo, kde stojí, je složité přesně popsat statut této čerpačky. Z části se jedná o městskou, zčásti o dálniční čerpací stanici. Zastavují se zde řidiči kamionů i Pražané, kteří zavítají na portálovou myčku, která není u dálničních pump zrovna běžná. Řidiči kamionů pro změnu využívají venkovní zahrádku s pergolou, kterou si nájemci - manželé Vůjtěchovi - postavili až po otevření. Zahrádka nenavazuje na shop, ale spíše sousedí s pěti parkovacími místy pro kamiony.

Pečlivě uklizená výdejní plocha nabízí celkem osm tankovacích míst, k dispozici je benzín oktanového čísla 95 i 98   a samozřejmě motorová nafta. Všimli jsme si, že na stojanech již nyní bylo také nové značení paliv, které bude od října povinné na všech čerpacích stanicích zemí Evropské unie. Nabíjecí stojan ani stojan na CNG zde není, kousek stranou od hlavní výdejní plochy však nabídku doplňuje LPG. O ceny i dodávky pohonných hmot se stará centrála RoBiN OILu, firma má ostatně vlastní autodopravu, která sem palivo vozí převážně z Kralup.

Pumpa má otevřeno nonstop sedm dní v týdnu. Nájemci mají celkem 12 zaměstnanců, kteří se střídají ve dvousměnném provozu. Nechybí mezi nimi ani dva placaři, které najdete u všech větších pump modrobílého řetězce. Zde mají na starost navíc kromě výdejního místa také myčku. Nutno dodat, že o obojí se starají pečlivě, všude bylo čisto a všechno bylo plně funkční. I když je myčka španělské značky Istobal v provozu už pátým rokem, stále vypadá jako nová. "Pokud si zde někdo zakoupí mytí automobilu, kompletně ho obsloužíme. Nemusí ani zadávat kód do myčky. Díky tomu nedochází k tomu, že by myčku někdo poničil, a tak k nám dodavatel jezdí pouze na standardní servisní prohlídky," říká Jan Vůjtěch.

R.B. 1R.B.3

Z vlastní iniciativy

Nájemci pracují v oboru čerpacích stanic dlouhá léta. Než se dostali k této čerpací stanici, starali se o pumpu nejmenovaného řetězce na Liberecké ulici v Praze 8. Když se ovšem dozvěděli, že se na Vysočanské radiále otevírá nová "robinka", neváhali a přihlásili se do konkurzu. A uspěli. Od konce roku 2013 se tak jejich osudy spojily s modrobílým řetězcem RoBiN OIL.

A rozhodně nelitují. "Jsme rádi, že nám vedení nechává volnou ruku z hlediska doplňkového prodeje," říká Jan Vůjtěch. Budoucí nájemci ostatně mohli mít připomínky i v době, kdy se pumpa stavěla. "Prosadili jsme si třeba druhou plnohodnotnou kasu, která normálně bývá jen pro gastro, aby tady lidi dlouho nečekali," dodává. Je otázkou, zda je to ještě v normě, nebo už trochu za hranou, ale nápady nájemců na rozšíření sortimentu čerpací stanice jsou často velmi netradiční.

Čerpačka na Vysočanské radiále však díky tomu nabízí vždy něco extra. Už při vstupu do shopu si nemůžete nevšimnout "venkovské" dekorace pomocí starého trakaře a květinové výzdoby, uvnitř pak zútulňují jídelní koutek umělé květiny. Pult bistra pak opticky vylepšuje sterilovaná zelenina, což je jeden z koníčků nájemce. Není divu, že si tu a tam někdo nakládanou dobrotu koupí.

Kromě barevné zeleniny nás zaujala i nabídka piv, kterým vévodila velká plechovka s plzeňským Prazdrojem o objemu 0,75 litru, nebo vyzrálá španělská šunka. "To pivo si tu kupují lidé hlavně na grilovačku. A šunka? Jeden zákazník tu koupil hned dvě, a tak ji tady od té doby nabízíme," komentuje správce pumpy trochu nestandardní sortiment. Proti pokladnám najdete další zboží, které byste na čerpací stanici rovněž nečekali. Vedle standardní vinotéky, kterou najdete na všech čerpacích stanicích RoBiN OIL, je zde navíc ještě vitrína s pravým šampaňským značky Durdon Bouval.

Další překvapení čeká zákazníky pumpy u regálu s televizí, který stojí v jídelním koutku. V zamknutých vitrínách zde najdou unikátní nože a ručně dělané švédské sekery v ceně několika tisíc korun. Při naší návštěvě zrovna jeden zákazník obdivoval vzácné kousky nožů z damaškové oceli, na které je Jan Vůjtěch jako sběratel samozřejmě náležitě pyšný. Ale všechno, co je zde vystaveno, si můžete také zakoupit.

Interiér shopu je přesně rozdělen na dvě zóny - pokladnu s obchodem a bistro s jídelním koutem. Co se týče celkového uspořádání čerpací stanice a rozmístění impulzního zboží, mohli by mít experti na marketing určité výhrady, ale jinak je vidět, že provozovatelé svému obchodu velmi dobře rozumí. Zároveň přesně vědí, kde co najdou a kolik stojí každá položka jejich sortimentu. Přehled pak mají také o tom, kdy je třeba zboží doplnit. Samostatnou kapitolou a svým způsobem                         i chloubou celé sítě RoBiN OIL jsou toalety. Při naší návštěvě byly nejen dokonale čisté, ale zároveň příjemně voněly. Zařízení v umývárně byla zčásti bezdotyková, nechyběly plné a funkční dávkovače mýdla ani tryskový osušovač rukou.

R.B.5

 Žádné polotovary

Malá kuchyňka vybavená fritézou i elektrickou a mikrovlnou troubou je hned za výdejním pultem bistra. Umožňuje, že zde zákazníci najdou teplé i studené pokrmy výhradně vlastní výroby. Jedním ze zaměstnanců čerpací stanice je totiž kuchařka, která zde od rána chystá jídla tak, aby byla maximálně čerstvá. Denně je pro zákazníky k dispozici minimálně jedna polévka, k tomu si můžete objednat některou ze tří "hotovek" ale také tradiční smažený, sýr, karbanátek, hamburger nebo párek v rohlíku.

Nechybí samozřejmě vlastnoručně plněné housky nebo bagety, koupit si zde můžete i fresh z čerstvě vymačkaných pomerančů, a v nabídce najdete dokonce lákavý domácí štrůdl. Samozřejmostí je kvalitní káva, kterou na čerpací stanice RoBiN OIL dodává společnost Dalmayr. K dispozici je klasický automat na kelímky se zrnkovou i instantní kávou, ale také profesionální pákový automat a porcelánové šálky. K takové kávě si pak můžete dát zákusek, třeba koňakovou špičku.

R.B.2R.B.4

 Trochu jiná pumpa

Jsem si jist, že RoBiN OIL na Vysočanské radiále patří mezi čerpačky, na které se zákazníci rádi vracejí. Důvodem je jak příjemné prostředí, dobré jídlo a milá obsluha, tak šance, že zde objeví něco netradičního, co by na čerpačce nečekali                   a vlastně to možná ani nepotřebují… Ale právě takové detaily dělají ze standardní pumpy velkého řetězce svým způsobem originál.

R.B.6

R.B.8

 

Petrol Magazín

Aktuální vydání2023/06 Téma číslaBenzín E 10
Aktuální číslo

Přihlašte se k odběru novinek